1. Haberler
  2. Yaşam
  3. Dâhilerin Ortak Özellikleri

Dâhilerin Ortak Özellikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre çoğu dâhilerin ortak özellikleri mevcut. Tabii ki de bazı dâhilerin sahip olduğu dağınık garip saçlardan, değişik bakışlı gözlerden veya garip giyim tarzlarından bahsetmiyoruz. Söz konusu şey dâhilerin sahip olduğu alışkanlıklar, günlük yaptıkları şeyler. Kendinize biraz daha yakından bakmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü belki siz de bir dâhisinizdir! İşte dâhilerin sahip olduğu ortak özellikler..

Dâhilerin Ortak Özellikleri Düzensizlik

Dâhilerin Ortak Özellikleri

Aslında bu davranış biçimi, hayatın her alanında karşınıza çıkabilir. Yatağınızdan saçınızın dağınıklığına, tuvaletinizden iş yeri düzeninize kadar her şeyi kapsayabilir. Dahi insanların çalışma ortamları tabiri caizse bir çöplüğe benzer niteliktedir. Çoğu zaman dış görünüşlerine pek özen göstermezler. Dağınık saçlarla sokağa çıkmaktan çekinmez ve insanların kendileri hakkında ne düşündüğünü fazla önemsemezler. Çünkü onların zihinlerini dış görünüşlerinden daha fazla meşgul eden şeyler vardır.

Dâhilerin Ortak Özellikleri Uyumak Yerine Hayallere Dalmak

Uyumadan önce gün içerisinde geçirdiğiniz olaylar hakkında veya geçmişte yaşadığınız garip olaylar hakkında sürekli hayallere dalıyor musunuz? Yine bu olaylar istisnasız her seferinde sizin için olumsuz bir sonla mı bitiyor. İşte tam da bu olay sizin kötümser bir insan olduğunuzu değil, dahi olduğunuza işarettir. Günlük hayatta neşeli ve umursamaz gibi görünen insanlar bu konular hakkında pek endişelenmezler. Çünkü negatif düşünceler beynin anlık ve yoğun aktiviteleri sonrasında oluşur.

Dâhilerin Ortak Özellikleri Karalama Yapmak

Dâhilerin Ortak Özellikleri

Yapılan bazı araştırmalara göre karalama yapmak, dahi insanların beyinlerinin kendilerini ifade etmelerinin bir şeklidir. Bu da dâhilerin davranışlarından birisidir. IQ seviyesi çok yüksek olan insanlar bu davranışı sürekli sergiliyorlar. Yani kendinizi bir şeyleri karalarken yakalarsanız, saçma bir şey yaptığınızı düşünmeyin. Beyniniz dahice bir şeyin üzerinde çalışıyor olabilir.

Dâhilerin Ortak Özellikleri ve Kötü Alışkanlık Sahibi Olmak

Listemizin dördüncü sırasında kötü bir alışkanlık bulunuyor. Fakat çoğu dahinin bu tarz kötü alışkanlıklara sahip olduğunu biliyoruz. Örneğin büyük Fransız filozof Jean Paul Sartre, her gün iki paket sigara ve çok sayıda pipo içerdi. Ayrıca bunların yanında da günlük 1 litre viski ve votkasını da eksik etmezdir. Yani sırf bu yüzden dahilik uğruna böyle saçma bir alışkanlık sahibi olmaya gerek yok. Asla kötü maddeler  kullanmamalısınız. 7 Psikolojik Yöntemle Karşı Cinsi Etkileyin

Dâhilerin Ortak Özellikleri ve Evde Duramamak

Dâhilerin Ortak Özellikleri

Evet, dâhilerin bir başka özelliği. Dâhiler daima evde boş boş oturmaya tahammül edemezler, sürekli olarak yeni yerleri gezip görmek isterler. Bilinmedik yerlere seyahat etmek, insan beyninin ihtiyacı olan gıdalardan birisidir. Yeni yerleri ziyaret ederek beyninize farklı anılar ve tecrübeler kazandırmış olursunuz. Bu şekilde beyniniz doyabilir.

Dâhilerin Ortak Özellikleri ve Sesli Yemek Yemekten Rahatsız Olmak

Dâhiler, etrafındaki insanların yemek yerken çıkarttıkları garip seslerden fazlaca rahatsızlık duyarlar. Ağzı açık şekilde yemek yemek, şapırdatmak, höpürdetmek çoğu insan için itici gelebilir. Bu gibi durumlarda sinirden küplere biniyorsanız bu sizin dahi olduğunuzu gösteriyor olabilir. Yapılan birçok araştırmaya göre normalden zeki insanlar sese duyarlı oluyorlar.

Dâhilerin Ortak Özellikleri ve Tembellik Hakkı!

Dâhilerin Ortak Özellikleri

İşte dâhilerin temel özelliklerinden bir başkası, tembellik. Aslında temel olmayı herkes sever. Şu an dâhilerden mi bahsediyoruz diye sorgulamış olabilirsiniz ama evet. Bilim insanları, zeki insanların daha çok tembelliğe yatkın olduğunu söylüyor. Yapılan bir araştırmaya göre dahiler çok fazla düşündükleri için yoğun beyin aktiviteleri onları fiziksel yorgunluğa itiyor ve bu da kişilerde uyuşukluğa sebep oluyor. İşte tam da bu yüzden etrafta boş boş dolanıp hiçbir şey yapmamanızın sebebi bu olabilir.

Espri Yapabilme Yeteneği

Dâhilerin Ortak Özellikleri

Çoğu insanın kendisine göre bir çekicilik anlayışı vardır. Yapılan bir araştırmaya göre soyut düşünme ve sözel zekası yüksek olan insanlar aynı zamanda en iyi esprileri yapanlardır. Arkadaş çevrenizde espri yapmaktan asla çekinmeyin, eğer şakalarınız komikse insanlar sizi zeki bir kişi olarak tanımlar. Orijinal Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Geç Saatlere Kadar Uyumamak

Geceleri geç saatlere kadar uyanık kalıp da ertesi gün öğlenlere kadar mı uyuyorsunuz? İşte dahilik sıralamasında bir adım daha öne geçtiniz. Dâhilerin büyük bir çoğunluğu sabah insanı değildir. Belki de bundan dolayı birçok dâhinin uyku düzeninde problemler meydana geliyor. Sabah uyursanız akşam ne yapacaksınız? Tabii ki uyanık kalarak yeni fikirler üreteceksiniz.

Dâhilerin Ortak Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir